Princip a výhody sálavého vytápění

Princip vytápění infrapanelem - princip sálavého vytápění

Princip sálavého vytápění není žádnou novinkou v oblasti vytápění budov. Již naše babičky využívaly principu sálavého vytápění, když doma používaly kachlová kamna. Princip infrapanelu je prakticky stejný.

Sálavé vytápění infrapanely
Obr. 1 - Infračervené vytápění

Infrapanel Wellinaobsahuje uhlíkové (karbonové) vlákno, které při průchodu elektrického proudu ohřívá povrch a jádro panelu. Toto teplo je vyzařováno do okolí, kde nahřívá okolní objekty.

Teplo, které vzniká sáláním má oproti klasickému - konvekčnímu způsobu vytápění mnoho výhod. Jak již bylo zmíněno, sálavé teplo ohřívá narozdíl od konvekčního (které ohřívá primárně vzduch) nejdříve okolní objekty (stěny, podlahu strop a nábytek) a od těchto objektů, které jsou o 1-2°C teplější než vzduch se poté sekundárně ohřívá vzduch.

Konvekční vytápění
Obr. 2 - Konvekční vytápění

Místnost vytápěná infrapanelem je stejnoměrně prohřátá u stropu i u podlahy, nedochází k cirkulaci vzduchu, zlepšuje se tepelná pohoda. Díky lepší tepelné pohodě lze vytápět místnosti na nižší stupně Celsia. Snížení teploty má za následek snížení nákladů na vytápění při zachování pocitu tepla.

Dalším přínosem vytápění infrapanely je vysoušení zdiva objektu. Vlhkost se předává okolnímu vzduchu. Nižší vlhkost zdí má za následek zlepšení izolačních vlastností stavebních materiálů. S infrapanely se s plísní v domě nesetkáte.

 

Infračervené teplo - jak topí infrapanely.

Infračervené záření je teplo, které je běžnou součástí našeho života a je zdraví prospěšné. Slunce vyzařuje celé spektrum elektromagnetického záření a infračervená složka o vlnové délce 9-10um je jen jeho malou částí. Elektromagnetické vlnění (záření) má vlnovou délku větší, než je viditelná složka světla a kratší než vlnová délka mikrovln. Infrapanely a všechny předměty, které mají teplotu cca 90°C, vyzařují infračervené záření, které příznivě ovlivňuje růst buněk a psychickou pohodu člověka.

Sálavé teplo - žádná novinka v oblasti vytápění

Princip sálavého vytápění je znám již po mnoho staletí v podobě starých kachlových kamen. Již v minulém století se sálavého vytápění využívalo v podobě topných panelů. Tyto topné panely se kvůli levné a nekvalitní technologii neuplatňovaly pro vytápění obytných budov, ale většinou pro vytápění v oblasti živočišné výroby.

V současnosti se infrapanely Wellina staly díky použití nejmodernějších materiálů, technologie a firemního know-how plnohodnotnou alternativou za ostatní elektrické a v mnoha případech i plynové vytápění rodinných domů, bytů, kanceláří, hal a dalších prostor.

Infrapanely Wellina se vyznačují vysokou účinností, minimální spotřebou elektrické energie a dlouhou životností, přesahující klasické zdroje vytápění (plynový kotel, kotel na tuhá paliva atp.)

Není panel jako panel - rozdíly mezi výrobci infrapanelů

Rozdíly mezi infrapanely na českém trhu samozřejmě jsou. Použití levných konstrukčních materiálů velice snižuje životnost panelů. Jiné technické parametry, jako například příkon, povrchová teplota, nebo odlišná úprava povrchu, snižují účinnost infrapanelů a zvyšují náklady na vytápění.

Než se rozhodnete pro konkrétního dodavatele, měli byste si nechat ukázat infrapanely v praxi a získat informace o instalacích starších než 1-2 topné sezóny.

Důležité je zjistit dobu působení výrobce na trhu, délka poskytované záruky a nabízené služby.

Certifikáty, které dokládají kvalitu a bezpečnost výrobků, by měly být dnes již samozřejmostí. Velkou roli pro úsporné a účinné vytápění infrapanely, hraje také samotný návrh jejich rozmístění a dimenze výkonu.


Infrapanely - infratopení - dodávka a montáž

Infrapanely, neboli také infratopení společnost TermoWatt s.r.o.dodává a instaluje v celé České republice a to především ve městech Česká Lípa, Nový Bor, Mimoň, Liberec, Děčín, Ústí nad Labem, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Doksy, Cvikov, Stráž pod Ralskem, Kamenický Šenov, Jablonné v Podještědí, Zákupy, Žandov, Ralsko, Dubá, Brniště, Skalice u České Lípy, Stružnice, Jestřebí, Kravaře, Sosnová, Sloup v Čechách, Provodín, Horní Police, Nový Oldřichov, Zahrádky, Svor, Blíževedly, Volfartice, Dubnice, Kunratice u Cvikov a jejich a okolí.

Stačí nás pouze kontaktovat nebo vyplnit poptávkový formulář s infrapanely.

Certifikaty Wellina vlna Wellina