TEPELNÁ ČERPADLA (TČ) - voda voda

Tepelná čerpadla (TČ) - voda - voda. Zdrojem energie je povrchová, podzemní nebo spodní voda.

Tato voda se odebírá nejčastěji ze studny, která se přivede do výměníku tepelného čerpadla. Po odevzdání tepla ve výměníku se voda opět vrací do druhé tzv. vsakovací studny. Obě studny musí být minimálně 10m od sebe a nejlépe po směru proudění spodní vody. (Nejdříve zdrojvá studna studna a po proudu studna vsakovací). Toto řešení je vhodné u zákazníků, kteří mají vhodné podmínky pro vybudování systému studen, nebo již první studnu mají. Potom stačí jen vybudovat druhou studnu, která dle předpisů o nákladání se spodními vodami nutná.

Tepelná čerpadla voda-voda představují nejúčinějšími systémy, protože spodní voda má stálou průměrnou teplotu okolo 8-12°C. Tato teplota není navíc ovlivňována okolní teplotou. Tepelná čerpadla voda-voda mají vysoký topný faktor COP až 6. Dosahují tak úspory až 80%.

Před samotnou instlací tepelného čerpadla je nutné provést tzv. vydatnost studny. Znamená to, kolik jsme schopni ze studny získat vody pro TČ, aniž by se voda z ní vyčerpala - klesala hladina.

Vydatnost studny se zkouší  pomocí čerpací zkoušky čarpadlem, nepřetržitě po dobu cca 14 dní. Čerpací rychlost je dána potřebným průtokem pro tepelné čerpadlo. Pro běžný rodinný dům, který má tepelné ztráty např. 10kW, je nutná vydatnost stundy 0,6l/s.
Nevýhodou systému voda-voda je malé množství vhodných lokalit a požadavky na chemické složení vody.

Výhodou jsou malé pořizovací náklady, vysoký topný faktor  a krátká doba návratnosti.

Tepelná čerpadla (TČ)- dodávka a montáž

Tepelná čerpadla (TČ)  společnost TermoWatt s.r.o. dodává a instaluje v celé České republice a to především ve městech Česká Lípa, Praha, Nový Bor, Mimoň, Liberec, Děčín, Ústí nad Labem, Litoměřice, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Chrastava, Bedřichovm Jablonec nad Nisou,Varnsdorf, Rumburk, Kosmonosy, Dobrovice,Nymburk, Mělník,Poděbrady, Jičín, Turnov,Semily, Železný Brod,Štětí, Neratovice, Lovosice, Doksy, Cvikov, Stráž pod Ralskem, Kamenický Šenov, Jablonné v Podještědí, Zákupy, Žandov, Ralsko, Dubá, Brniště, Skalice u České Lípy, Stružnice, Jestřebí, Kravaře, Sosnová, Sloup v Čechách, Provodín, Horní Police, Nový Oldřichov, Zahrádky, Svor, Blíževedly, Volfartice, Dubnice, Kunratice u Cvikova a jejich a okolí.

Nabízíme dodávku a montáž tepelných čerpadel voda-voda tohoto výrobce:

TEPELNÁ ČERPADLA voda-voda - NIBE

Pro systém voda-voda jsou vhodná  tepelná čerpadla:

  • NIBE F1330
  • NIBE F1126
  • NIBE F1145
  • NIBE F1245
  • NIBE F1250
  • a ostatní tepelná čerpadla NIBE země voda s odpovídajícím výměníkem.

Zpět na úvodní stránku www.termowatt.cz