1.Tepelné čerpadlo nebo jiný zdroj tepla? Proč tepelné čerpadlo?

Při výběru vytápění Vašeho domu máte několik možností. Napříkad plynový kotel (je-li k dipozici plynová přípojka), elektrokotel v kombinaci s krbovou vložkou, kotel na dřevo nebo kotel na peletky, případně uhlí nebo obilí atp. Alternativou může také být solární systém nebo infrapanely Wellina. Každá z uvedených možností má své výhody a nevýhody, které je nutné před samotným pořřízením topného systému zvážit.

Pořizovací náklady na plynový kotel jsou stále nižší než na tepelné čerpadlo, ale provozní náklady jsou v případě použití tepelného čerpadla na cca 1/2 nákladů plynu..

Pořizovací náklady na elektrokotel jsou poměrně nízké, ale naopak provozní jsou jedny z nejvyšších. "Odměnou" za topení elektrokotlem je velice vysoká faktura za elektřinu a výborný komfort vytápění.

Pořizovací náklady kotle na dřevo nebo na uhlí jsou nižší, ale stále je nutné myslet na čas strávený s přípravou dřeva (skládání uhlí) a přikládání.

Solární systém oproti tepelnému čerpadlu vyrábí energii zadarmo (pouze za provoz oběhového čerpadla), ale nevyrábí teplo tehdy, když nejvíce potřebujeme topit. (Typické české zimní období).

Výhodou tepelného čerpadla jsou především jeho provozní náklady a komfort srovnatelný s elektrokotlem nebo kotlem na plyn.

Pořídíte-li si tepelné čerpadlo, máte navíc nárok na levnější elektřinu pro celý rodinný dům. Tuto levnější elektřinu můžete využívat 22h pro celý dům (vařění, mytí, osvětlění vytápění atd.). Další výhodou tepelného čerpadla je jeho nízká spotřeba energie, která je přibližně na úrovni 1/3 spotřeby klasického elektrokotle. Poměr mezi dodanou a získanou energií se nazývá topný faktor tepelného čerpadla (COP). V průměru kvalitní vzduchová tepelná čerpadla mají topný faktor kolem 3.

2. Vyplatí se tepelné čerpadlo?

Návratnost investice do pořízení tepelného čerpadla je zpravidla 3 - 8 let. Vždy se ale musí investice zhodnotit dle konkrétních podmínek. Záleží také s čím a jak investici do tepelného čerpadla porovnáváte. Nejste-li si jistí, zda se tepelné čerpalo vyplatí ve Vašem konkrétním případě, zavolejte nám a domluvte si bezplatnou konzultaci u Vás v domě.

3. Hlučnost tepelných čerpadel NIBE

Velice hodně diskutovaná je hlučnost tepelných čerpadel. Hladiny hluku renomovaní výrobci udávají pro různé vzdálenosti od zařízení. Je-li instalace odborně provedená, nemusíte se ani vy a ani vaši sousedi obávat hluku.

Na dalším odkazu si prohlédněte video, které ukazuje hlučnost tepelného čerpadla NIBE SPLIT z 1 metru.

Nenašli jste zde odpověď na Vaši otázku, týkající se tepelného čerpadla?

Napište nám, rádi ji zodpovíme osobně, telefonicky či emailem.

Tepelná čerpadla - dodávka a montáž

Tepelná čerpadla (TČ)  společnost TermoWatt s.r.o. dodává a instaluje v celé České republice a to především ve městech Česká Lípa, Praha, Nový Bor, Mimoň, Liberec, Děčín, Ústí nad Labem, Litoměřice, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Chrastava, Bedřichovm Jablonec nad Nisou,Varnsdorf, Rumburk, Kosmonosy, Dobrovice,Nymburk, Mělník,Poděbrady, Jičín, Turnov,Semily, Železný Brod,Štětí, Neratovice, Lovosice, Doksy, Cvikov, Stráž pod Ralskem, Kamenický Šenov, Jablonné v Podještědí, Zákupy, Žandov, Ralsko, Dubá, Brniště, Skalice u České Lípy, Stružnice, Jestřebí, Kravaře, Sosnová, Sloup v Čechách, Provodín, Horní Police, Nový Oldřichov, Zahrádky, Svor, Blíževedly, Volfartice, Dubnice, Kunratice u Cvikova a jejich a okolí.  Přejít na poptávkový formulář.

Zpět na úvodní stránku www.termowatt.cz