Infrapanely
Infrapanely sklo
Infrapanely zrcadlo
Infrapanely tabule
Infrapanely Round
Rondo500
Infrasloupy
Regal 700
Stand Wave
Sitting Wave
Diskus
Průmyslové
Technický popis
Galerie motivů
Ke stažení

Technické informace a popis infrapanelů Wellina.

Infrapanely   Wellina® - technický popis

Při výrobě infrapanelů Wellina je dbáno na použití jen těch nejkvalitnějších a nejvhodnějších materiálů, které s spolu s inovativní výrobní technologií tvoří bezkonkurenční výrobek v oblasti infravytápění.

Infrapanel Wellina tvoří tři hlavní části:

Technicky-popisPrvní díl infrapanelu tvoří topnýcislo1_01 prvek. Topný prvek je tvořen z nekovového uhlíkového vlákna, složeného z několika stovek malých vláken, které se průchodem elektrického proudu zahřívají na požadovanou teplotu infrapanelu.

Toto uhlíkové vlákno snese vysokou proudovou a teplotní zatížitelnost, která je mnohem větší než při běžném provozu.

Uhlíkové vlákno je vedeno v panelu s ohledem na dokonalé odrušení elektromagnetického pole (elektrosmogu), a proto se infrapanely Wellina mohou na rozdíl od své konkurence pyšnit prestižním certifikátem IGEF. Tento certifikát uděluje mezinárodní společnost pro výzkum elektrosmogu zařízením, které splňují přísné normy pro použití v trvale obydlených prostorách.

Jadro infrapanelu WellinaDruhou cislo2_01částí infrapanelu je jádro, ve kterém je uloženo uhlíkové vlákno. Jádro infrapanelu je vyrobeno z drceného lávového kamene vyznačujícího se vysokou hustotou a výbornou schopností akumulace tepla. Díky tomu se panely nekroutí, nedeformují a i po odpojení od sítě sálají po určitou dobu teplo do objektu.

Třetí část infrapanelů cislo3_01 tvoří speciální povrch.Jedná se o speciální typ emailové oceli na bázi smaltu, která se vyznačuje velkou odolností vůči čistícím prostředkům a nečistotám.

Velkou výhodou použití emailové oceli pro povrch infrapanelu je jeho nízká tepelná vodivost. V praxi to znamená, že se o zapnutý panel (cca 95°C) při dotyku nespálíte.

Další výhodou použití emailové oceli na povrch infrapanelů Wellina je odolnost proti poškrábání, popsání a změnám barevnosti povrchu (nevypalují se). Tento povrch lze navíc designově upravovat. Více o motivech se dozvíte zde.

Zpracování infrapanelů

Kvalitní dílenské zpracování, použití vyspělých technologických postupů a hi-tech materiálů, umožnilo infrapanelům Wellina splnit požadavky elektrickému krytí IP65. Odolnost proti prachu úplně a odolnost proti tryskající vodě.

Bezpečnost provozu

Panel je opatřen vnitřním bezpečnostním termostatem proti přehřátí.

Montáž

infrapanel-zadni-strana

Panel se instaluje na zeď popř. na strop pomocí úchytů, které se nachází na jeho zadní straně (viz obrázek).

K panelu je standardně dodávána flexošňůra o délce 1,5m s připojením na běžnou 230V zásuvku.
Panel je standardně dodáván připojením na 230V běžnou koncovkou a kabelem o délce 1,5m.

Díky vysoké kvalitě jsou infrapanely dodávány se zárukou 5 let.

 

Infrapanely - sálavé topné obrazy - dodávka a montáž

Infrapanely, neboli také sálavé topné obrazy společnost TermoWatt s.r.o. dodává a instaluje především ve městech Česká Lípa, Nový Bor, Mimoň,Zákupy, Cvikov, Liberec, Děčín, Ústí nad Labem, Teplice, Chomutov, Most a jejich a okolí. Stačí nás pouze kontaktovat nebo vyplnit poptávkový formulář s infrapanely.

Certifikaty Wellina

Vlna-Wellina