Výhody infratopení WELLINA®

Logo Wellina

Infrapanely Wellina® - úspora energie až 50%

Vytápěním infrapanely  Wellina lze uspořit až 50 % za energie, a to z několika důvodů:

Infrapanely rovnoměrně prohřívají celou místnost. Narozdíl od konvekčního vytápění dosahuje rozdíl teploty mezi stropem a podlahou cca 1-2°C. Nehromadí se proto zbytečně draze zaplacené teplo u stropu.

Infrapanely vytápí na optimální tepelnou pohodu, která je dosažena ohřátím předmětů v prostoru na větší teplotu než má vzduch. Proto nám je v také místosti  tepleji, i při nižší teplotě vzduchu. Pokud topíme na nižší teplotu, šetříme náklady na vytápění.

Inrapanely vysouší zdi, které mají pak lepší tepelně izolační vlastnosti. Suchá zeď lépe izoluje, než vlhká proto náklady na vytápění  klesají, snížením tepelných ztrát objektu.

Infratopení se snadno reguluje. Kombinace topného panelu s prostorovým termostatem v každé místnosti, lze snadno infrapanely regulovat. Regulací teploty v každé místnosti, lze uspořit náklady na vytápění. Objekt se nepřetápí a nepodchlazuje.

Optimální poměr sálání a konvekce (ohřevu vzduchu). Konstrukčním a materiálovým složením infrapanelů Wellina bylo dosažené ideálního poměru sálávé a konvekční složky vytápění. Úspora je dosažena rovnoměrným prohřátím celé místosti.

Lepší umístění zdroje vytápění. Infrapanely Wellina, lze díky jejich konstrukci, umístit téměř na jakékoliv místo. Při jejich umisťování je nutné brát ohled na jejich maximální účinnost a vytvoření ideální tepelné pohody. Umístění panelů je možné nejlépe na svislé zdi popř. na strop. Úspory nákladů na vytápění lze dosáhnout vhodným umístěním respektujícím princip sálavého topení.

Infrapanely Wellina - nejlepší náhrada přímotopů

Trápí Vás vysoké účty za elektřinu a přitom se u Vašeho přímotopu ani neohřejete? Pořiďte si infrapanely! Ušetříte za elektřinu a pěkně v teple.

V objektech, kde jsou instalovány přimotopy, není zpravidla klasické teplovodní vytápění. To může instalaci klasického vytápění (kotel, radiátory, rozvody, komín atd.), velice prodražit. Při instalaci infrapanelů zpravidla využijete stávajích rozvodů pro přímotopy.

Zdravé prostředí vytápěného prostoru

Nižší prašnost, teplejší zdivo, nižší teplota vzduchu a optimální vlhkost vytváří dohromady zdravější a příjemnější prostředí v místnosti.

Suché, teplé zdi bez plísní:

Vytápěním infrapanely Wellina dochází ke stejnému efektu jako při vytápění kachlovými kamny - tzv. "sálavému způsobu vytápění". Od panelů se nahřívájí zdi a příčky na teplotu o cca 1-2 °C vyšší než má okolní vzduch. Vzduch se ohřívá od takto nahřátých stěn.

U klasického vytápění, kdy nejdříve ohříváme vzduch, od kterého se sekundárně ohřívají zdi, dochází ke zrážení vlhkosti ze vzduchu na povrchu chladnějšího zdiva.

U infratopení jsou zdi jsou teplejší než vzduch, snižuje se jejich vlhkost a vysouší se. Suché zdi = suché materiály mají lepší teplně izolační vlastnosti.

Přijemnější tepelná pohoda

Přijedete-li v zimě  do vychladlého domu, zatopíte a po určité době místnost vytopíte na optimální teplotu, nemusí vám být ještě teplo. Důvodem je, že se ohřívá nejdříve vzduch, stěny jsou ještě studené a sálájí na vás chlad - bude vám zima a teplo vám bude pouze zvýšíte-li teplotu v místnosti.

Stejně tak bude cítit pocit chladu  většina lidí, například u velkých skleněných oken, výloh a u stěn nedostatečné tloušťky bez zateplení atp. V takových prostorách pro dosažení přijemné teplné pohody musíte draze zvýšit teplotu vzduchu pro příjemný pocit tepla.

Klasickým vytápěním se navíc liší teploty u stropu a u podlahy až o 10°C (záleží na výšce).

Infratopení panely Wellina rovnoměrně prohřívají celou vytápěnou místnost (zdi, podlahy) a rozdíl mezi podlahou a stropem je cca 1°C. Tím je dosaženo lepší tepelné pohody při nižší teplotě vzduchu. Již nikdy vám nebude zima na nohy!

Bezpečný provoz a dlouhá životnost topných obrazů Wellina

Výrobce infrapanelů Wellina splnil přísné podmínky pro získání certifikátů kvality a bezpečnosti. Tyto panely získaly certifikáty RW TUV, IGEF, CE, ČSA.

Výroba infrapanelů probíhá pod certifikovaným řízením jakosti EN ISO 9001:2000 a EN ISO 14001:2004, které zaručuje vysokou kvalitu a spolehlivý provoz.

Důležitým prvkem bezpečnosti je stupěň elektrického krytí výrobku. Infrapanely Wellina splňují krytí IP65 (při zapojení na rozvodnou krabici o stejném krytí)

Při výrobě infrapanelů Wellina je dbáno na vysokou životnost a spolehlivost, a proto není regulace (termostat) ani žádná jiná mechanická součástka přímo v panelu. Regulace se řeší externím termostatem, který podle nastavené teploty v místnosti nebo v objektu spíná přívod elektrické energie do panelu.

Prostorová nenáročnost a relativně nízké náklady na pořízení

Narozdíl od klasického systému vytápění, které tvoří kotelna - kotel, rozvody, radiátory, čerpadla, ventily,komín, atd., obsahuje infratopení Wellina pouze topné panely, termostaty a elektrické přívody energie.

Díky tomu odpadají výdaje na opravy opotřebovaných čerpadel, kotlů, revize, dopravu paliva, kominíka atd.

Infrapanely ve vašem domě nejen nahradí topný systéme, ale stanou se i dekorativním prvkem vašich vytápěných prostor.

Jednoduché ovládání:

Pro ovládání infrapanelů Wellina je možné  použit prostorové termostaty, mechanické, digitální a centrální jednotky s GSM moduly řízené pomocí počítače.

Infrapanely a přímotopná sazba D45d:

Rady ptaka Loskutáka

Při pořizení infrapanelů Wellina lze zažádat o přímotopnou sazbu D45d. Přímotopná sazba v nízkém tarifu (20h nízký tarif a 4 hodiny vysoký tarif) je zhruba o polovinu levnější než běžný tarif za elektřinu. V nízkém tarifu fungují všechny elektrické spotřebiče v domě a roční úspora se pohybuje kolem 30-40% nákladů na jejich provoz.

Certifikaty Wellina Vlna Wellina