Podlahové topení

Teplovodní podlahové vytápění  může být topným, ale i chladícím prvkem Vašeho domu, který využívá otopné vody s relativně nízkou teplotou. Topná voda nuceně proudí v plastovém potrubí, které je uloženo do vrstvy betonu (anhydridu) v podlaze. Na této vrstvě je položena většinou podlahová krytina, která  má dobrý přenos tepelné energie (keramika, mramor, kameniny a dřeva). Teplo je přenášeno z potrubí do betonobé vrstvy a přes podlahovou krytinu do prostoru místnosti. Celá podlaha se potom stává topným tělesem, které nahradí konvenční topení radiátory.

Pokud do podlahy pustíme otopnou vodu pod 15°C, stává se z topné plochy podlahy plocha chladící.

Otopnou vodu pro podlahové vytápění může ohřívat tepelné čerpadlo, plynový kotel, kotel na biomasu, nebo také solární systém.  U všech zdrojů tepla podlahové topení docílí další úspory.

Výhody podlahového vytápení

Předávání tepla z podlahového vytápění do místnosti je zajištěno prostřednictvím tepelného sálání, díky kterému je následně místnost stejnoměrně vytápěna.

Podlaha vytápěna podlahovým topením je na dotek teplá kolem 26°C a nevyvolává pocit horkého povrchu. Díky této povrchové teplotě je možné po takovéto podlaze chodit na boso bez nepříjemných pocitů.

Podlahové topení nevíří prach, protože ohřívání místnosti je zabezpečeno sáláním a nikoliv konvekcí. Nedochází tak k cirkulaci vzduchu v místnosti.

Zvětšení prostoru v místnosti - odpadají otopná tělesa.

Výhodné při použití s nízkoteplotními zdroji energie (tepelná čerpadla a solární systémy).

Nevýhody podlahového vytápení

Podlahové topení má také své nevýhody:

Dlouhá odezva na změnu teploty topné vody (podlahové topení není vhodné pro přerušované vytápění).

Relativně vyšší náklady na pořízení.

TermoWatt s.r.o. nabízí podlahové vytápění od různých výrobců např.

Giacomini

IVAR

Comap

.

Podlahové vytápění (podlahovku)  společnost TermoWatt s.r.o. dodává a instaluje v celé České republice a to především ve městech Česká Lípa, Praha, Nový Bor, Mimoň, Liberec, Děčín, Ústí nad Labem, Litoměřice, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Chrastava, Bedřichovm Jablonec nad Nisou,Varnsdorf, Rumburk, Kosmonosy, Dobrovice,Nymburk, Mělník,Poděbrady, Jičín, Turnov,Semily, Železný Brod,Štětí, Neratovice, Lovosice, Doksy, Cvikov, Stráž pod Ralskem, Kamenický Šenov, Jablonné v Podještědí, Zákupy, Žandov, Ralsko, Dubá, Brniště, Skalice u České Lípy, Stružnice, Jestřebí, Kravaře, Sosnová, Sloup v Čechách, Provodín, Horní Police, Nový Oldřichov, Zahrádky, Svor, Blíževedly, Volfartice, Dubnice, Kunratice u Cvikova a jejich a okolí.